Riigikohtu mõne nädala tagune otsus lõpetas kuus aastat kestnud kohtusaaga VEB fondi üle, kuid fondi kahjude hüvitamine võib riigile maksma minna kuni miljard krooni ehk 63,9 miljonit eurot.
Riiki võitnud viie firma käes on sertifikaate 3,2 miljoni euro ehk 50 miljoni krooni eest, mis ei tundugi enneolematu, ent asjas on kolm suurt "aga", edastas eilne "Aktuaalne Kaamera".
Advokaadibüroo Glimstedt partner vandeadvokaat Indrek Leppik ütles, et kohtuotsus kohustab nüüd riiki üksnes nende isikute suhtes, kes olid kaebuse esitanud, aga sisuliselt avab see rohelise tee ka kõigile teistele sertifikaadiomanikele, ja kokku on sertifikaate ringluses 210 miljoni krooni ehk 13,4 miljoni euro eest.
"Riik peaks minu meelest kohtlema kõiki isikuid võrdselt ja kui omal ajal Põhja-Eesti Pangalt on ostetud riiklikke VEB fondi sertifikaate ja makstud nende eest kümneprotsendise aastaintressimääraga võlakirjadega, siis meie nägemus on, et ka minu esindavatele äriühingutele peaks see kompensatsioon sarnastel alustel määratama," lausus Leppik.
Seotud lood
AS Pärnu Kalur Holding esitas eile kohtule taotluse riigi trahvimiseks summas 32 000 eurot, kuna riik ei ole tänaseni lahendanud VEB Fondi nõuete küsimust.
Kuigi riigikohus kohustas riiki novembriks otsustama 19 aastat tagasi NSV Liidu välismajanduspanka kadunud Eesti hoiustajate raha hüvitamise, on kahte miljonit krooni tagasi sooviva valdusfirma ASi Saare Kalur juht mõõdukalt optimistlik.
Valitsus saatis riigikokku otsuse eelnõu, millega lõpetatakse Riikliku VEB Fondi tegevus ning nõuete rahuldamine toimub fondi vara müügist laekuvate vahendite arvel.
Peaminister Andrus Ansip kinnitas, et riik ei hakka Vnešekonombanki ehk VEB kreeditoridele midagi maksma.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.