Üks Lõuna-Eesti arst, kelle blogi sissekandeid Äripäev tänase arstide koolitusreiside artikli puhul kasutas, sulges oma blogi.
Arst kirjutas, kuidas ta käis koolitusel Portugalis Lissabonis, tarbis ohtralt alkoholi ning magas sisse suure hulga ettekandeid ja workshope.
"...ja tasuta alkohol kogu seltskonnale nii suures koguses kui kui ära juua jõuad...," kirjutas ta. "Kuna öö jäi lühikeseks, siis pean ausalt üles tunnistama-ei jõudnud jälle workshopi ega ka kliinilis-patoloogilisele arutelule."Lisaks kirjutas arst ka sellest, kuidas ta ravimifirma kulul peenel gurmeeõhtusöögil restoranis käis.Mina, kui näljane sisehaiguste resident lisasin ka enda nime sinna nimekirja:) vähemalt on mul õigus neid ravimeid välja kirjutada suure soodustusega. Ja vähemalt on need ravimid head ja patsiendile oma rühma ravimite odavuselt teised.Nii et väga suurt eetilist probleemi kellegi teise kulul söömisest ei teki."
Seotud lood
Eile ilmus Eestis Austria uuriva ajakirjaniku Hans Weissi raamat „Korrumpeerunud meditsiin: arstid ravimikontsernide käsilastena“.
Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et arstide koolitusreisid on maailmas üldlevinud praktika, sest uusi ravimeid ja tehnoloogiaid tuleb tutvustada.
Ravimifirmadest on enim arstide koolitusreisideks kulutanud GSK, koolitusreisidel mullu kõige enam käinud arsti kulud olid üle 200 000 krooni.
Perearst Katrin Martinson ütleb, et ajakirjandus otsib alati intriigi ning arstid on väsinud olemast kogu aeg süüdi.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.