Toom Tekstiili juhatuse esimees Illimar Toom ei näe praeguses majanduskasvus üldse mingisugust pankrotiohtu ettevõtetel ning pigem võiks luua uusi ettevõtteid juurde.
„Võib-olla mingil ajahetkel keegi teeb valesid otsuseid ja mõni ettevõtte läheb pankrotti. Ma siiski ei usu, et hotellinduses ja ka ehituses võiks tulla mingi pankrot. Kõik on muutunud küllaltki stabiilseks võrreldes eelmise kahe aastaga,“ kommenteeris Toom pankrotiohtu sattumise võimalust.
Toomi sõnul on ka tema ettevõtte sektor on stabiilsem ning mingeid ohumärke ei ole näha. „Meie sektoris võib mingis valdkonnas panustada ka uutele väikestele ettevõtetele, kus on keskmiselt 20 töötajat,“ lausus Toom.
Krediidiinfo tutvustas eile uut pankrottide paneeluuringut, kus selgus, et suurima pankrotiohuga sektoriteks Eestis on majutus ja toitlustus ning ehitus, kus mullu pankrotistus iga 7. ettevõte. Äripäeva päevaküsimus on, millises sektoris võiks pankrotioht olla kõige väiksem.
Seotud lood
Ettevõtja Raivo Heina sõnul on väiksema pankrotiohuga ettevõtted, kes julgevad teha muutuseid ja tulla välja mugavusetsoonist.
Krediidiinfo üheteistkümnendat korda koostatud Eesti pankrottide paneeluuringust selgub, et 2010. aastal püsis pankrottide arvukus endiselt väga kõrgel tasemel.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.