Rootsi parlament tõmbas kolmapäevalt otsustavalt pidurit valitsuse erastamiskavadele, mis tähendab muuhulgas seda, et osalust Telia Soneras valitsus niipea ei müü.
Fredrik Reinfeldti valitsusele, mis jäi viimastel valimistel parlamendis enamuseta, oli see esimene tõsine vastasseis, vahendas Dagens Industri.
Veel peatas seljad kokku pannud opositsioon eluasemelaenufirma SBAB erastamise ning riigi osaluse vähendamise postifirmas, samuti erainvestorite kaasamise energiahiidu Vattenfall.
„Rootsi rahvas ei saa riigi varade müügist rikkamaks. Muutume hoopis vaesemaks. Me ei saa enam dividende ega osa väärtuse kasvust,“ ütles sotsiaaldemokraatide parlamendisaadik Lars Johansson.
Erastamise vastaste argumendid on, et SBAB aitab parandada konkurentsi pangandusturul, Telia Sonerale kuulub elutähtis IT infrastruktuur, mis ei peaks sattuma erakätesse, postifirma kuulumine riigile tagab kogu riiki katva postiteenuse ning energiafirma Vattenfall kujutab endast mõjusat hooba energiapoliitikas, mistõttu peaks firma kuuluma 100% riigile.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.