Portugali abipalve oli oodatud ja arvestatud uudis ning seda sammu olid eurotsooni partnerid talle ka soovitanud, kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi Portugali otsust Euroopa Liidult abi paluda.
„Võtmeküsimus on nüüd, kui kiiresti tõsine konsolideerimisprogramm selleks otsustada õnnestub, olukorras, kus riik valmistub erakorralisteks valimisteks ja võimul on vähemusvalitsus,“ ütles Ligi, lisades, et Portugali abistamiseks on mehhanism loodud ja vahendeid selleks jätkub.
Ligi nentis, et erinevalt Iirimaast ei ole Portugalil olnud suuri raskusi panganduses, küll aga on probleemid konkurentsivõimega. "Teemaks ei ole lihtsalt kulude-tulude vahekord, vaid struktuursed reformid, tööturu paindlikkus, pensionisüsteem jm,“ ütles Ligi.
Seotud lood
Ajendatult Portugali säästukava läbikukkumisest parlamendis, küsisime tänavail, kas eestlane on nõus portugallaste majandusele õlga alla panema.
Soome rahandusminister Jyrki Katainen ei osanud veel öelda, millal Soome Portugali abipalvele vastab, kirjutab Yle Uutiset.
„Kas peate normaalseks, et meie väiksepalgalised töötajad ja madala pensioniga pensionärid peavad kinni maksma euroliidu lõunapoolsete riikide abi oma kõrgepalgalistele töölistele ja kõrgete pensionidega pensionäridele?“ küsis Delfi lugeja rahandusminister Jürgen Ligilt online-intervjuus.
Eurogrupi ja Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrite nõukogul kiidetakse eeldatavasti heaks Portugali 78 miljardi eurone päästepakett.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.