Eurogrupi ja Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrite nõukogul kiidetakse eeldatavasti heaks Portugali 78 miljardi eurone päästepakett.
Rahandusminister Jürgen Ligi teatel otsused meid otseselt ei puuduta, sest Eesti pole veel Euroopa finantsstabiilsusfondi liige, vahendasid ERR-i teleuudised.
Portugal on Kreeka ja Iirimaa järel kolmas riik, mis palus oma võlgadega toimetulekuks välisabi. Riigikogu EL-i asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul peab Portugali valitsus võlakriistist väljumiseks tegema väga tõsiseid kulukärpeid ja struktuurireforme. Portugali abipakett kestab kolm aastat.
Seotud lood
Portugal, kolmas euroala riik, kes saab Euroopa Liidult ja IMFilt laenu, peaks müüma oma kullavarud, leiab Euroopa Parlamendi liige Frank Schaeffler.
Portugalis algasid eile õhtul Euroopa Komisjoni, Euroopa Keskpanga ja IMF-i ja kohalike ametnike vahelised läbirääkimised euro abipaketi tingimuste üle. Abipaketi suuruseks saab olema 80 miljardit eurot.
Soome ametist lahkuva valitsuse peaminister Mari Kiviniemi ütles eile, et ei saa Portugali abipaketti Soome parlamendile arutamiseks esitada, mis tähendab, et ajaks, mil Euroopa tasandil asja otsustakse, pole Soome seisukoht veel selgunud.
Portugal on jõudnud Euroopa Liidu ja IMFiga kokkuleppele 78 miljardi euro suuruses abipaketis, mis vältab kolm aastat.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.