Fukushima tuumajaama teises reaktorihoones on saunataolised tingimused, kuid radiatsioon on madalam kui tuumajaama teistes kahjustatud osades.
Arvatakse, et teisest reaktorist lekib tuhandeid tonne vett, mis täidavad jaama keldri ja muid hoiuruume, kirjutab CNN.
Esmaspäeval saadeti reaktorisse olukorraga tutvuma robot, mis leidis eest 41kraadise kuumuse ja niiskustaseme, mis kõikus 94% ja 99% vahel.
Sellised tingimused muutsid roboti sondi kaamerad uduseks, mistõttu operaatorid pidid seadme mõne minuti pärast tagasi tooma. Kuna radiatsioonitase on piisavalt madal, siis on võimalik, et töötajad saavad hoonesse lühikeseks ajaks tagasi minna.
Robot tuvastas, et teises teises reaktoris on radiatsioonitase 4,1 millisiivertit tunni kohta, mis on 10% väiksem kogus kui esimeses ja kolmandas reaktoris. Võrdluseks, tööstusriigis saab keskmine inimene aastas 3 millisiiverti suuruse doosi.
Üle 100millisiivertised doosid võivad suurendada pikaajalist vähiriski ning 1000millisiivertised doosid võivad põhjustada radiatsioonihaigust.
Tokyo Electricu teatel on 29 töötajat saanud kumulatiivselt praeguseks rohkem kui 100millisiivertise doosi.
Jaama töötajad hakkavad radioaktiivset vedelikku reaktorist välja pumpama suurde paaki, mis mahutab kuni 30 000 tonni vedelikku. Ametnike hinnangul võib aga tuumajaamas olla kuni 70 000 tonni reostatud vett.
Seotud lood
Radioaktiivne vesi, mis on kogunenud tsunamis ja maavärinas viga saanud Fukushima tuumajaama, võib voolata välja, kui tugevad vihmasajud saabuvad enne kui jõutakse paigaldada reostuse kokkukorjamise jaoks uued seadmed.
Jaapani peaminister Naoto Kan andis käsu Hamaoka tuumajaama kolme reaktori töö peatada, kuna kardab, et maavärin võib uue kriisi põhjustada, kirjutas ERR.
Jaapani võimud kehtestasid Fukushima Daiichi tuumaelektrijaama ümber 20 kilomeetri raadiuses keelutsooni, kirjutas ERR.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.