Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Saksamaa loobub tuumajaamadest
Saksamaa kantsler Angela Merkel ja keskkonnaminister Norbert Röttgen jõudsid kokkuleppele, et perioodil 2018 kuni 2022 loobub Saksamaa lõplikult tuumaenergiast, kirjutab Welt Online.
Saksamaa valitsus plaanib tuumaenergiast loobuda etapiviisiliselt. Igale tuumajaamale määratakse kindel väljalülitamise kuupäev. Fukushima tuumakatastroofi järel väljalülitatud kaheksat Saksamaa vanimat tuumajaama enam sisse ei lülitatagi.
Saksa võimukoalitsiooni hävitav kaotus Baden-Württembergi liidumaa valimistel sunnib kantsler Angela Merkelit valitsuse energiapoliitika kavasid ümber vaatama.
Euroopa Liidu energiapoliitika pärast Fukushima katastroofi lähtub eeldusest, et tuumajaamad jäävad püsima. Plaanitud Järk-järguline üleminek taastuvenergia allikate senisest suuremale rakendamisele peab muutuma aga majanduslikult efektiivsemaks.
Saksamaa plaanib maailmas esimese ja seni ainsa tööstusriigina täielikult loobuda tuumajaamadest. Tegemist on eksperimendiga, millest on palju võita, aga palju on ka kaotada.
Saksamaa sulgeb seitse enne 1980nendat aastat valminud tuumareaktorit, et kolme kuu jooksul üle kontrollida reaktorite ohutus ja riigi energiastrateegia uuesti üle vaadata, ütles kantsler Angela Merkel.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.