Portugal, kolmas euroala riik, kes saab Euroopa Liidult ja IMFilt laenu, peaks müüma oma kullavarud, leiab Euroopa Parlamendi liige Frank Schaeffler.
“Enne, kui riskida teiste inimeste rahaga, peaks Portugal müüma esiteks oma perekonna juveelid, eriti oma kullavarud,” vahendas EUbusiness Schaefflerit.
Schaeffler oli eelmisel aastal ääretult ebapopulaarne, kui Kreeka oli oma finantskriisi tipus ning poliitik soovitas riigil müüa mõne oma paljudest saartest, mis aitaks maksta rahvusvahelise abi eest.
IMFi tegevjuht Dominique Strauss-Kahn ning Euroopa Komisjoni majandus- ja rahaküsimuste volinik Olli Rehn hoiatasid portugallasi, et vastutasuks 78 miljardi eurosele abipaketile, mille osas on just kokku lepitud, peavad nad läbi viima "tõeliselt rahvuslikke" ja "olulisi" reforme.
Tuginedes IMF andmetele, siis Portugali kullavarude väärtus oli eelmisel kuul 17.5 miljardit dollarit, mis moodustab riigi kogureservist 80%.
Siiski nähakse riigis juba teatud kullapalavikku, kuid ainult seetõttu, et võlgades siplevad riigi kodanikud müüvad ehteid, et tasuda igakuiseid arveid.
Seotud lood
Portugal on jõudnud Euroopa Liidu ja IMFiga kokkuleppele 78 miljardi euro suuruses abipaketis, mis vältab kolm aastat.
Soome parlamendivalimistel kolmandaks suurimaks parteiks kerkinud põlissoomlased on valitsust moodustava Koonderakonna liidrile Jyrki Kaitainenile teada andnud, et ei toeta abipaketi eraldamist Portugalile, Soomele lisakohustuste võtmist ega euroalale püsiva stabiilsusmehhanismi loomist, vahendas agentuur STT.
Portugal korrigeeris 2010. aasta eelarvedefitsiiti poole protsendi võrra ülespoole, kirjutab Handelsblatt.
Slovakkia euroeksperdid manitsevad Soomet, et riik ei teeks Portugali abistamisest keeldudes sarnast viga nagu Slovakkia, mis ei olnud läinud aastal nõus Kreeka abipaketis kaasa lööma.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.