Kui Eesti firmade ärikasumi keskmine rentaablus ei ulatunud isegi buumiaastatel üle 10%, siis Eleringi sarnane näitaja pole alla 25% langenud.
Elering on monopolfirmade seas kasumimarginaalilt kerkinud juba paljukirutud Tallinna Vee ja Levira vääriliseks.
Monopolidest suurimat kulumieelset kasumimarginaali (EBITDA) näitab mulluste majandustulemuste järgi Tallinna Vesi (66,6%), millele järgnevad tele- ja raadiosaatekeskus Levira (55,5) ning Elering (49,4). Ometi ei tee konkurentsiamet ega majandusministeerium sellest numbrit – nende vaadatud andmete põhjal olevat kõik korras.
Loe pikemalt tänasest Äripäevast, selleks telli leht
SIIT või osta päevapilet
SIIT.
Autor: Kadrin Karner, Anu Jõgi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänases Äripäevas avaldatud informatsioon Eleringi ülikasumlikkusest on eksitav, teatas Elering. Vastavalt rahvusvaheliselt tunnustatud metoodikale kapitalimahukates majandusharudes arvestatakse konkurentsiameti poolt võrguettevõtjate sh Eleringi tulusust suhtarvudena investeeritud kapitali.
Riigiettevõtetele peaksid võrreldes erasektori ettevõtetega kehtima natuke teised reeglid nii juhtimises kui ka töö hindamises, ütles ASi Eesti Gaas nõukogu esimees Aarne Saar.
Rahvusvaheline krediidireitingu agentuur Moody’s hindas Eleringi pikaajalisi võlakohustustusi reitinguga A3, väljavaatega stabiilne.
Ma arvan, et eriti just praeguses majandustsüklis peaks riik kindlasti monopolidest dividende võtma ja võtma rohkem, vastas ASi Repo Vabrikud juhataja Tiit Kolk tänasele päevaküsimusele.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.