Kui Eestis korraldataks sarnaselt Soomega abipakettide teema üle diskussioon, oleks see pigem inimestega manipuleerimine. Kui see diskussioon tehakse selleks, et jätta mulje, et rahvas on sellega nõus, siis tegelikult on sellel diskussioonil, nagu Soomeski, mõte puudu. Diskussiooniga pigem manipuleeritakse inimestega, et otsus oleks näiliselt demokraatlik.
Iga mõtlev inimene saab aru, et abipaketid lõppevad tegelikult halvasti. Need ei päästa riike võlakoormast. Iga inimene teab oma kogemusest, et kui ta on kellelegi laenu andnud ja see laen tagasi ei tule, siis uue laenu andmine selleks, et eelmine laen tagasi saada, lõpeb tegelikult halvasti. Võimul olevatel inimestel on psühholoogiliselt väga raske õigeid otsuseid teha.
Kreeka puhul on asi väga lihtne: ei tohi rohkem kulutada, kui sa teenid. Praegu kulutatakse rohkem kui teenitakse ja seega on eelarve miinuses. Terve mõistusega on asi absoluutselt vastuolus. See lõpeb lõpuks majanduskrahhiga.
Mina olen Eesti liitumise kohta abipaketiga saanud piisavalt informatsiooni.
Äripäev kirjutas neljapäeval, et Soome parlament kiitis heaks Portugali abipaketi, millele eelnes terav arutelu sealses parlamendis. Eestis sarnast arutelu näha pole. Küsisime ettevõtjailt, kas Eestis oleks vaja diskussiooni, et avalikult selgitada seda, millised katsumused meid ees ootavad ja millised kohustused abiga omale võtame ning kas on piisavalt antud informatsiooni selle kohta, millal ja mis paketiga me liitume ning kui palju meil tuleb sinna raha anda.
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.