Reitinguagentuur Moody’s kärpis Kreeka spekulatiivse reitingu täna veel spekulatiivsemaks, langetades seda kolme pügala võrra tasemele Caa1 ja jättes väljavaate negatiivseks.
Otsuse põhjuseks on kasvav risk, et Kreeka ei suuda oma võlgu ilma restruktureerimata kontrolli alla saada.
Reiting on neli pügalat allpool investeerimisjärgu reitingut ning madalaim kogu Euroopas, jäädes alla isegi Montenegrole, vahendas agentuur Bloomberg.
„Järjest tõenäolisem on, et Kreeka ei suuda oma võlgu praeguses majandusprogrammis visandatud ajaks kontrolli alla saada,“ märkis Moody’s. „Tõenäoliselt ei suuda riik täita ka 2011. aastaks eelarve osas seatud eesmärke.“
Kolmapäeval loobus Euroopa Keskpank vastuseisust ideele meelitada panku Kreeka võlakirju refinantseerima, et aidata riigil oma kohustustega toime tulla.
Euroopa Keskpanga juhatuse liige Jürgen Stark ütles Itaalia väljaandele Sole 24 Ore antud intervjuus, et selline skeem, kus investorid ostavad uusi võlakirju, et asendada maksmisele tulevad võlakirju, võib olla viisiks, kuidas kaasata erasektor Kreeka rahastamisse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Liidu ja IMFi inspektorid saavad täna valmis hinnangu Kreeka erastamisplaanidele ja uutele kokkuhoiumeetmetele, mis oleks aluseks Kreeka uuele abipaketile.
Pärast Kreeka riigireitingu alandamist sel kolmapäeval kärpis reitinguagentuur Moody’s täna ka kaheksa Kreeka panga reitingut, vahendas AFP.
Reitinguagentuur S&P kärpis esmaspäeval Kreeka reitingut kolme pügala võrra tasemele CCC, mis on maailma madalaim võlareiting, põhjendades otsust järjest suurema tõenäosusega, et Kreekal tuleb oma võlad restruktureerida.
Euroopa Liit püüab Kreeka päästmiseks kasutada sarnast abinõu, mida rakendati USA investeerimispanga Lehman Brothers kollapsi järel.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.