Äripäeva küsimusele, mida arvab Eesti Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso sel nädalal liikmesriikidele tehtud ettepanekust vaadata euroala päästefondiga seonduv uuesti üle, sealhulgas fondi suurendamine, vastas rahandusministeerium järgmiselt:
Alles juuli lõpus saavutati kokkulepe, millega liikmesriigid otsustasid EFSFi paindlikkust suurendada, fondi suurendamist ei ole nõukogu tasemel arutatud. EFSFi maht on juba praegu väga suur ja on samas suurusjärgus USA valitsuse kasutusele võetud abinõudega finantskriisiga seonduvate probleemide lahendamiseks.
Täiendavad meetmed on agentuuri Bloomberg andmeil tagasi lükanud ka Saksamaa majandusminister Philipp Rösler.
Küsimusele, kuidas toimub Eestis EFSFi uute volituste kinnitamine ja lõpuks fondiga liitumine, vastas ministeerium, et riigikogu arutab EFSFiga liitumist sügisel.
Mitmete analüütikute hinnangul peaks euroala abifond olema praeguse 440 mld euroga võrreldes isegi kuni kaks-kolm korda suurem.
Seotud lood
Sotsiaaldemokraadid Eiki Nestor ja Rannar Vassiljev juhtisid rahanduskomisjoni istungil tähelepanu sellele, et riigikogul ei ole õigust võtta valitsuse pakutud kujul vastu otsust, millega Eesti annab omapoolse garantii euroala päästepaketile.
Rahandusminister Jürgen Ligi esitab homme valitsusele heakskiitmiseks euroala päästefondi Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) raamlepingu eelnõu ja riigikogu otsuse eelnõu EFSF liikmelisusest tulenevate garantiikohustuste võtmiseks.
Sel nädalal uuesti tuld võtnud euroala võlakriis, mis noolib suurriike Itaaliat ja Hispaaniat, sunnib rahaliidu riike aasta eest loodud päästefondi kordades suurendama.
Saksamaa vastuseis euroala päästefondi EFSF mahu suurendamisele kummutab lootused, et euroalal on varsti kriisi leviku tõkestamiseks tugevam kaitsevall, kirjutas Wall Street Journal.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?