Kahepoolsed kokkulepped, mis nõuavad Kreekalt abilaenu eest tagatisi, võivad kaasa tuua Kreeka ja teiste euroala raskustes riikide reitingu alanemise, hoiatas täna agentuur Moody’s.
Moody’s hoiatas, et sellised nõudmised võivad edasi lükata Kreeka abilaenu järgmise osa väljamaksmist, mis lisab uuesti riski, et Kreeka võib oma võlakohustustega jänni jääda, vahendas agentuur Reuters.
Läinud reedel teatasid Austria, Holland ja Slovakkia, et tahavad samuti oma osalusele Kreeka abipaketis tagatisi, kui Soomele selliseid järeleandmisi tehakse.
Moody’s hoiatas, et mida enam selliseid nõudmisi, seda vähem on raha hädas riikide abistamiseks. Nii eeldab Moody’s, et teised riigid ei anna rohelist tuld Soome n.ö erikohtlemisele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome loobus erileppest Kreekaga, mis tagas neile Kreeka abilaenus osalemise eest tagatised, kuid kõnelused uue lahenduse üle jätkuvad.
Soome peaminister Jyrki Katainen on valmis erileppe Kreekaga ümber vaatama, kuid mitte sellest loobuma, ehkki erandi üle puhkenud vaidlused ähvardavad abipaketi laiali lammutada.
Soome ja Kreeka jõudsid kokkuleppele Soome garantii saamiseks uuele tugipaketile. Selle järgi talletab Kreeka Soome riigi arvele teatud summa. Lepe vajab euroala riikide heakskiitu.
Soome loobus erileppest Kreekaga, mis tagas neile Kreeka abilaenus osalemise eest tagatised, kuid kõnelused uue lahenduse üle jätkuvad.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.