Rahvusvaheline suusaliit FIS määras Veerpalule lisaks tavapärasele kaheaastasele võistluskeelule ühe aasta juurde.
FIS-i dopingupaneeli arvates ei teinud sportlane asja menetlemisel koostööd ning see on sanktsioonide määramisel raskendav asjaolu, kirjutas ERR.ee.
Samuti kinnitas paneel, et kõnealune aine ei saanud sattuda organismi juhuslikult, näiteks arsti poolt läbimõtlematult määratud ravimi tõttu, vaid see nõudis suuri oskusi, metoodilist lähenemist ning meditsiinipersonali abi.
Suusakoondise peatreeneri Mati Alaveri sõnul mõistis FIS ühe aasta võistluskeeldu juurde suuresti selle eest, et otsustajate sõnul ei teinud sportlane piisavalt koostööd ja venitas B-proovi avamisega.
Veerpalu kinnitas, et soovib otsuse edasi kaevata Rahvusvahelises Spordiarbitraažis (CAS).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver lükkas ümber jutu, nagu oleks Andrus Veerpalu üritanud 29. jaanuaril Otepääl temalt dopinguproovi võtma tulnud ametnike eest põgeneda.
Kultuuriministeeriumi esindajad kinnitasid Delfile, et täna FISi komisjonile selgitusi jagav Andrus Veerpalu kaitsetiim pole riigilt abi küsinud ja samas riik ei oska ennustada, kas ning mida FISt otsus võib Eesti suusatamise rahastamises muuta.
Eesti tuntuim meessuusataja Andrus Veerpalu teatas tänasel pressikonverentsil, et pole keelatud aineid tarvitanud.
Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) dopingukomisjon langetas Andrus Veerpalu apellatsiooni osas lõpliku otsuse, mis jättis jõusse positiivseks osutunud dopingutesti tulemused.
Energia tootmise terviklahendustest, mis aitavad ettevõtetel energiakulusid kokku hoida, räägitakse aina rohkem. Kui seni soetati päikesepaneelid, et energiat toota ja ülejääk võrku tagasi müüa, siis nüüd kasutatakse targaks elektri tootmiseks ja tarbimise juhtimiseks lisaks akupankasid.