Eurogrupi juht Jean-Claude Juncker, kes on ühtlasi ka Luksemburgi peaminister, tunnistas agentuurile Reuters, et eurogrupile oleks tõenäoliselt vaja täiskohaga püsivat presidenti, mis võimaldaks kriisiolukordades paremini reageerida.
„Lähtudes sellest, kuidas ma seda tööd pean tegema, olen ma üha enam seda meelt, et mõistlik samm edasi oleks eurogupi oma president. Minul läheb pool tööajast peaministri kohustuste täitmisele,“ ütles Juncker reedel G7 rahandusministerite kohtumise järel. „Kui meil on Euroopa Stabiilsusmehhanism (ESM), siis võiks olla ka president.“
Juncker on pälvinud kriitikat muuhulgas suutmatusega euroala ühel häälel rääkima saada – eelkõige Saksamaa ja Prantsusmaa on väljendanud eelistust, et Euroopa Ülemkogu presidendist Herman Van Rompuyst võiks saada rahaliidu eestkõneleja.
Juncker lahkub eurogrupi juhi kohalt tuleva aasta jaanuaris. Saksa ajakiri Focus kirjutas laupäeval, et Junckeri mantlipärijaks on favoriidi kohal Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble.
Seotud lood
Saksa- ja Prantsusmaa juhtide sõnul tuleb euroala arstimiseks taastada esmalt distsipliin ja usaldus, alles siis saab rääkida ühistest võlakirjadest.
Euroala vajab kriisist välja saamiseks euroala rahandusministrit, kellel on sõnaõigus nii euroala riikide maksu- kui eelarvepoliitika üle, ütles Saksa suuruselt teise panga Commerzbanki juht Martin Blessing.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.