Riskikapitalist John Paulsoni jaoks andis september ühe ajaloo nõrgima tulemuse. Ka 2011. aasta kokkuvõttes on fondidel läinud väga kehvasti.
Paulson & Co. kõige suurim fond Advantage Plus osak kaotas septembris 20% oma väärtusest, mis viib osaku 2011. aasta miinuse koguni 47 protsendini. Et aasta lõpetada plusspoolel peaks fondi osak tõusma neljandas kvartalis ligi 90%.
Advantage Plus üritab investoritele raha teenida, panustades korporatiivsündmustele nagu ettevõtete ülevõtmised ja pankrotid, kasutades kasumi maksimeerimiseks ka võimendusena laenuraha.
Sarnane, kuid ilma võimenduseta fond Advantage näitas septembris 12 protsendist kaotust ning on 2011. aasta lõikes 32% miinuses.
Kulla peale panustajana viimastel aastatel kuulsust võitnud Paulson hävis ka oma särava metalli fondiga, mis kaotas kuuga tervelt 16,4% oma väärtusest ning mille kasumist on 2011. aasta lõikes järel vaid 1% (samas on kuld sel aastal veel 16% plussis).
Ka Recovery Fund`I jaoks oli september nõrk (14%), vedades aasta tootluse -31 protsendini.
Võrdluseks konsultatsioonifirma Hennessee Group andmeil kaotasid riskifondid septembris keskmiselt 3,7%. HFRI Fund Weighted Composite indeksi andmeil kaotasid riskifondid kolmandas kvartalis keskmiselt 5,5%.
Homme korraldab Paulson fondi seisu kommenteerimiseks investoritele telefonikonverentsi.Seal tuleb tal end tõestada, et ka targemad võivad eksida ning võita tagasi investorite suur usaldus, mis tekkis suuresti pärast seda kui Paulson 2007. aastal USA kinnisvaramulli lõhkemise peale panustades kõvasti klientidele raha kokku ajas.
Seotud lood
John Paulsoni firma kaevati kohtusse investori poolt, kes väitis, et riskifond ei ole viinud läbi nõuetekohast investeerimisettepaneku läbivaatamist enne Sino-Foresti aktsiate ostu. Tehing tõi investoritele väidetavalt pool miljardit dollarit kahju.
Riskifondi juhil John Paulsonil sel aastal väga rõõmsad pühad ei tule, sest niigi uskumatult kehvale aastale on hoogu lisamas ka väga kehv detsember, kus mehe klientide raha põleb kui süttinud jõulukuusk.
Miljardärist riskifondijuhi John Paulsoni väärtpaberid kaotasid möödunud kvartal 30% enda väärtusest, samuti vähendas investor enda osalust börsil kaubeldavas kullafondis ning müüs erinevate suurpankade aktsiaid.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.