Anonüümsete kommentaatorite ühe meelispaiga Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald näeb trendi, et pahatahtlikud kommentaarid vähenevad, ent tõsi, pole siiski veel lõplikult kuhugi kadunud.
"Anonüümne kommenteerimine jääb," on Soonvald kindel, kuid Delfi on julgustamas lugejaid ka end identifitseerima ning on loonud kommentaatoritele enese registreerimise võimaluse kas varjunime või pärisnimega, tekitades kommentaatoritele profiilid.
Soonvald meenutas viimase aja ühe teravama juhtumina olukorda, kus Tallinna linnavalitsuse IP-aadressilt saabus Delfi kommentaariumisse isiklik solvang surnud keeletoimetaja Helju Valsi aadressil. Toimetus otsustas jõhkra kommentaari koos allikaga avalikustada. "Meie kohus oli näidata, kus sünnib arvestatav hulk kommentaare, mille sisu ja motiivid ei ole sugugi mõistlikud ega diskussiooni edendavad," põhjendas Soonvald.
Seotud lood
Postimehe peatoimetaja Merit Kopli sõnul tuleb meediaväljaannetel aina enam selle nimel vaeva näha, et kommentaare lugedes ei saaks inimesed haiget ja ajakirjanikuks olemine ei tähenda süljeämbriks olemist.
Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles Äripäevale, et on sattunud peale anonüümseid mõnitavaid veebikommentaare kirjutavale ajakirjanikule.
Arvamusliidrid on nimetanud sõnavabadust ühiskonna hapnikuks. Internetis võib aga sõnavabadusest saada agressiivne ja solvav rünnak.
Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) juhi Mart Raudsaare sõnul ei ole kõikide online-väljaandes avaldatud artiklitele laekunud kommentaaride eeltsenseerimine hea lahendus, kuna vähendab nende mõjukust.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?