Valuutafondi ehk IMFi nõunik Andres Sutt ütles Delfi Majandusele, et ta oleks üllatunud, kui tänasel Euroopa tippkohtumisel jõutaks kokkulepeteni, mis turge positiivselt üllatavad.
"Ootused on selleks seatud liiga kõrgele ja emotsioonid mõjutavad hinnanguid oluliselt, kuid iga kokkulepe on samm edasi,“ kommenteeris Sutt ja lisas, et pankade rekapitaliseerimine on hetkel usalduse taastamiseks tema arvates olulisim ning selle tagamiseks on valitsustel ka piisavalt jõudu.
"Turgude surve ja valijate rahuolematus on kaks peamist tegurit, mis sunnivad valitsusi reforme teostama. Kui valitsus kaotab ligipääsu turupõhisele rahastamisele on alati võimalus pöörduda IMFi ja EL poole ning laenu saamiseks kokku leppida reformikava. Senikaua, kuni valitsused suudavad kokkulepitud reformid ellu viia, tuleb neid ka toetada ja see põhimõte käib nii Kreeka kui kõikide teiste abiprogrammi riikide kohta."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ilmselt ei saa nüüd enam üle ega ümber inflatsioonist, me näeme raha juurde trükkimist ja inflatsioon sööb suured kohustused ära, märkis suurettevõtja Rein Kilk.
Kindlasti on olemas lahendus sellele võlakriisile, kuid ühtset head lahendust pole, ilmselt tuleb karmistada laenupoliitikat, märkis Metsamaahalduse ASi juht Juhan Kütt.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.