Prantsusmaa avalikustas täna enam kui 18 miljardi euro väärtuses meetmeid eelarve defitsiidi vähendamiseks 2012. ja 2013. aastal, et mitte kaotada riigi AAA tasemel krediidireitingut.
Järgmise aasta majandusprognoosi kärpis valitsus varasemalt 1,75 protsendilt 1%-le, mis analüütikute ja opositsiooni hinnangul on ikka veel liiga optimistlik, vahendas agentuur Reuters.
Peaminister Francois Fillon ütles, et Prantsusmaa riigi rahandus on miinuses olnud viimased 30 aastat ning et on tagumine aeg jagu saada harjumusest kulutada rohkem, kui tulud seda võimaldavad. „Meil tuleb sellest ohtlikust spiraalist välja murda,“ ütles ta.
Aastani 2016 on kokkuhoiukava maht 65 miljardit eurot. Sellest 18,6 miljardit ajavahemikus 2012 ja 2013.
Viimase kolme kuu jooksul juba teises kokkuhoiukavas näeb valitsus ette pensioniea tõstmise 60 aastalt 62 aastale 2017. aastast ning muude meetmete seas ettevõtte tulumaksu ajutise tõstmise 5% võrra ettevõtetele, mille käive on üle 250 miljoni euro, ning käibemaksu soodusmäära tõstmise 5 protsendilt 7%-le.
Prantsusmaa eesmärk on vähendada eelarve defitsiiti, mis tänavu küünib 5,7%-le SKPst, tulevaks aastaks 4,5%-le.
Uus kärpekava võib Prantsusmaa jaoks olla otsustav finantsturgude usalduse hoidmisel. Mitmed reitinguagentuurid on hoiatanud, et riigi tipptasemel reiting on ohus nii majanduskasvu aeglustumisest kui euroala abipakettides osalemisest paisuva võlakoorma tõttu.
Seotud lood
Prantsusmaa on euroala nende riikide seas, mille krediidireitingut tõenäoliselt langetatakse stressis majanduse stsenaariumi korral, vahendab Bloomberg reitinguagentuuri Standard & Poor’s.
Täna avaldatud esialgsel hinnangul ei kasvanud Prantsusmaa SKP teises kvartalis esimese kvartaliga võrreldes üldse.
Prantsusmaa presidendi Nicolas Sarkozy aktiivne osalemine euroala kriisile lahenduste otsimisel on juhtinud tähelepanu kõrvale Prantsusmaa enda võlaprobleemidelt, kirjutab agentuur Reuters.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.