UBS AG tegevjuht Sergio Ermotti ütles, et seoses võlakriisi levikuga pole ühegi euroala riigi võlakiri enam ohutu.
„Riskivabasid võlakirju pole enam olemas,” ütles Ermotti, kes nimetati UBSi tegevjuhiks 15. novembril. „Ainsad võlakirjad, mille ostmist mina kaaluksin, oleksid Šveitsi valitsuse võlakirjad.”
Saksamaal ebaõnnestus eile müüa 35% enda 10aastaseid võlakirju, kuna kriis on levinud juba euroala tuumiku suunas. Euroopa pangad on müünud euroala riikide võlakirju pärast seda, kui neid sunniti võtma vastu kaotusi Kreeka võlakirjadelt ning EBA nõuab kapitalipositsioonide suurendamist.
Euroopa Pangandusjärelvalve Asutus (EBA) on öelnud, et nõuab laenuandjatelt kapitali suurendamist 106 miljardi euro võrra.
„Nad ütlevad, et valitsuse võlakirjad on nullriskiga, kuid stressitestis palutakse leppida võlakirjade väärtuse kaotusega, mis tähendab, et need ei ole enam olematu riskiga,” ütles Ermotti.
Euroala kriisi leviku peatamiseks tuleb riikidel jõuliselt edendada pingutusi võlakoorma vähendamiseks, ütles Ermotti. „Kindlasti on vajalik Itaaliat survestada, et ta nõustuks reformidega. Ermotti väljendas Itaalia suhtes kindlust vaatamata sellele, et möödunud nädalal ületas Itaalia 2aastase võlakirja tootlus 10aastase oma.
„Itaallased ise ei usu, et nende riik muutub maksejõuetuks,” ütles ta.
Seotud lood
Investoreil polnud täna Saksamaa valitsuse võlakirjade vastu piisavat huvi, mistõttu 35 protsenti võlakirjadest jäi müümata, kirjutas Bloomberg.
Kulub veel mitmeid aastaid enne kui euroala perifeeriariigid Kreeka, Iirimaa, Portugal ja Hispaania taastuvad majanduslangusest või nõrgast kasvust, kõrgest töötusest ja eelarvedefitsiidist, näitab Reutersi avalik küsitlus.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”