LHV Panga majandusprognoos eeldab, et eurotsoon jääb püsima, kuid võlakriisi negatiivsed mõjud aeglustavad oluliselt Eesti majanduskasvu, ütles LHV investeerimispanganduse juht Erki Kert.
Võlakriis mõjutab Eesti majandust tema sõnul peamiselt kolmel negatiivsel viisil. "Esiteks toob tarbija- ja majandususalduse langus kaasa tarbimise ja ettevõtete investeeringute jahtumise. Teiseks pidurdub oluliselt ekspordi kasv, kuna meie peamiste ekspordipartnerite (eesotsas Rootsiga) majandused jahtuvad," rääkis ta Delfile.
Kolmandaks võib tänu suurematele finantssektori kapitalinõuetele ja pankadevahelisele usaldamatusele karta, et (laenu)kapitali hinnad hakkavad taas kerkima," lisas Kert.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eurotsooni osalise lagunemise tõenäosus on piisavalt kõrge selleks, et õigustada ettevõtte juhtkondade jaoks mitmesuguste ennetusplaanide koostamisega kaasnevaid kulutusi, ütles SEB ökonomist Hardo Pajula.
Kui Euroopa Liit koosneb suhteliselt iseseisvatest riikidest, siis rahaliidus käsitletakse meid ühe tervikuna ja praegu on tegemist terve eurotsooni usalduskriisiga, rääkis majandusõppejõud Andres Arrak.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.