Eurotsooni osalise lagunemise tõenäosus on piisavalt kõrge selleks, et õigustada ettevõtte juhtkondade jaoks mitmesuguste ennetusplaanide koostamisega kaasnevaid kulutusi, ütles SEB ökonomist Hardo Pajula.
Tema sõnul on väga väike tõenäosus, et 10. detsembriks – mil on lõppenud järjekordne tippkohtumine Brüsselis – on eurotsoon päästetud ja eelkõige sellepärast, et ühtegi lihtsalt ja lühiajalist lahendust pole olemas. "Isegi usaldusväärse ja piisavalt laiapõhjalised päästmiskava kokku panek on ju vaid vajalik, kuid paraku mitte piisav tingimus," sõnas Pajula Delfile.
"Praegu oleme nii mõneski mõttes kriisi oaasis, aga kui Rootsi kivid peaksid hakkama kiiremini kukkuma, siis kostavad põntsud kohe ka siia," lisas ta. Rootsi sõltub omakorda suuresti Saksamaast ja viimase käekäik on tihedalt seotud eurotsooni tulevikuga ning ring ongi täis, kinnitas SEB ökonomist.
Seotud lood
LHV Panga majandusprognoos eeldab, et eurotsoon jääb püsima, kuid võlakriisi negatiivsed mõjud aeglustavad oluliselt Eesti majanduskasvu, ütles LHV investeerimispanganduse juht Erki Kert.
Kui Euroopa Liit koosneb suhteliselt iseseisvatest riikidest, siis rahaliidus käsitletakse meid ühe tervikuna ja praegu on tegemist terve eurotsooni usalduskriisiga, rääkis majandusõppejõud Andres Arrak.
Reitinguagentuur S&P teatas esmaspäeval, et võtab vahetult enne sel nädala toimuvat ELi Ülemkogu võimalikuks langetamiseks vaatluse alla 15 euroala riigi – sealhulgas Eesti, reitingud.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.