Kaubandussidemed WTOsse astuva Venemaaga tähendavad suuremat kasumipotentsiaali, kommenteeris Venemaa-suunalise ekspordi osakaalu kasvu Avaroni juhtivpartner Kristel Kivinurm-Priisalm.
"Arvestades Venemaa liitumist WTOga, mille tulemusel paljud Venemaa imporditariifid vähenevad, tähendavad head kaubandussidemed Eesti ettevõtetele potentsiaalselt suuremat kasumlikkust," sõnas Kivinurm-Priisalm.
"Sellest tulenevalt ei näe me probleemi, kui Venemaa osakaal ekspordis tõuseb. Meie arvates on arutu Venemaa-eksporti kuidagi piirata või kunstlikult vähendada. Oluline on ka, missugune on selle ekspordi struktuur ja kas lõplikuks kasusaajaks on eesti kapital või vene päritolu kapital," lisas ta.
Äripäev uuris, kui suur võib Venemaa osakaal Eesti ekspordis olla, et Eesti end turvaliselt tunneks. Peaminister Andrus Ansip on öelnud, et Venemaa osa Eesti ekspordis ei tohiks ületada 10%. Oktoobris ulatus Eesti Venemaa-ekspordi maht 140,51 miljoni euroni ehk 14%ni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Transiidiekspert Raivo Vare peab poliitik Kalev Lillo üleskutset Venemaa-suunalist eksporti piirata imelikuks.
Kui Rootsis ja Soomes on nõudlus ja tellimused vähenemas, siis Venemaa on nüüd tõusnud kohe Soome kannule Eesti suuruselt teiseks ekspordipartneriks.
Riigikogu majanduskomisjoni reformierakondlasest liige, Tallinna Sadama nõukogusse kuuluv Kalev Lillo leiab, et riik ei peaks toetama eksporti Venemaale.
Eesti võiks Venemaale vedada 15% kogu ekspordist ning see peaks olema jaotunud erinevate valdkondade vahel, ütles ajaloolane ning endine Eesti suursaadik Venemaal Mart Helme.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.