Investoreilt neli miljonit dollarit saanud idufirma GrabCAD asutaja Hardi Meybaumi sõnul pakutakse osakuid ka töötajaile. Eestis on meil tõsised värbamisplaanid, lisas ta.
„See on päris suur samm meie ettevõttele ja ka tegelikult tervele Eestile. See on suur investeering, mille on ettevõttele teinud just välisinvestorid,“ kommenteeris Meybaum riskikapitaliinvestorite värsket investeeringut.
Rääkides sellest, kui suur on oht, et varsti ei ole ettevõtte enam eestlaste käes, märkis Meybaum, et ühelt poolt on nii, et loomulikult on igal investeerimisel on vaja Eesti osanikel tükike ära anda. „Teisest küljest pannakse investeerimisraundiga paika aktsia osakute hulk, mis jaotatakse laiali töötajate vahel. Eestis on meil tõsised värbamisplaanid tarkvaraarendajate poole pealt, siis tuleb see osalus tagasi Eesti inimestele, kes tulevad meie tiimi,“ märkis Meybaum.
Meybaum lisas, et neil on plaanis Eestis selle aasta jooksul palgata juurde umbes 15 tarkvaraarendajat. „See on suur väljakutse, mis siin salata. Tarkvaraarendajaid ikka leiab, aga just leida just häid tarkvaraarendajaid, see on väljakutse. Aga ei ole midagi võimatut,“ sõnas Meybaum.
Ta lisas, et sellel aastal on ees ka suured tehnoloogilised väljakutsed ja neid saab lahendada ainult väga heade tarkvaraarendajatega.
Inseneride Facebooki loov Eesti idufirma GrabCAD, mille omanikeringi kuulub ka Arengufond, sai riskikapitaliinvestoritelt 4 miljonit dollarit. Tegevjuhi sõnul kulub suur osa investeeringust tootearendusele, on tulemas uusi tooteid ning arendatakse edasi oma platvormi.
Seotud lood
Cambridge'is asutatud Eesti startup firma GrabCAD ei piirdu seniste saavutustega - nagu inseneride arvu, kes kasutavad eelmisest aastast CAD (Computer-Aided Design) mudeli „raamatukogu” kahekordistamine ja rida tooteid, mis disainitud läbi veebisaidi. Nüüd alustab ettevõte millegi veel uuenduslikumaga.
Inseneride Facebooki loov Eesti idufirma GrabCAD, mille omanikeringi kuulub ka Arengufond, sai riskikapitaliinvestoritelt 4 miljonit dollarit.
Eesti turundus on parem kui tegelikkus, väidab inseneride veebikogukonna GrabCAD asutaja ning juht Hardi Meybaum intervjuus – seis ei ole nii hea, kui maailmas räägitakse.
Veebruari alguses Euroopa idufirmade konkursi Seedcampi võitnud GrabCad juht Hardi Meybaum peab oma firma väärtuseks viit miljonit eurot.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”