Täna toimuma pidanud kohtuistungit ei toimunudki, kuna Rakennus Grupp võttis Ilmarise vastu esitatud pankrotiavalduse tagasi, kinnitas Ilmarise esindaja õigusbüroo Office Services ABC juht ja jurist Mirjam-Mari Marastu.
"Kinnitame, et vaidlus on lõppenud, sest Rakennus Grupp võttis pankrotiavalduse tagasi. Vaidlus ei jätku ei kohtulikult ega kohtuväliselt," ütles Marastu. Ta märkis, et uut pankrotiavaldust esitada ei saa.
Rakennus Grupi esindaja kohtus Afford Õigusbüroo jurist Sulev Mander keeldus igasugu kommentaarist.
Tänane Äripäev kirjutas, et ehitusfirma Rakennus Grupp on läinud kohtusse endise koostööpartneri Ilmarise vastu, nõudes lepingust tulenevaid viivisemakseid. Kui suure summaga on tegemist, ei soovinud Rakennus Grupi juht Hardo Mere öelda.
Ilmarise ühe omaniku Rolf Relanderi sõnul on Rakennus Ilmarise endine allhankija, kelle töö mahu ja kvaliteedi osas on Ilmarisel pretensioone. Tema sõnul koosneb Rakennuse nõue 100% ulatuses põhjendamatutest viivisnõuetest. "Tavapraktika oleks siin lepinguvaidlus kohtus, paraku peaks siis hageja tasuma suure riigilõivu, mis talle negatiivse kohtuotsuse korral läheks riigituludesse," märkis Relander.
Seotud lood
Ettevõtjad pole hakanud lepinguvaidluste puhul hagimenetluste asemel pankrotiavaldusi tegema, märkis advokatuuri esimees Toomas Vaher.
Tänasel kohtuistungil selgub, kas Rakennus Grupi esitatud pankrotiavaldusel kauaaegse koostööpartneri Ilmarise vastu on alust või mitte.
Ehitusfirma Rakennus Grupp on läinud kohtusse endise koostööpartneri Ilmarise vastu, nõudes lepingust tulenevaid viivisemakseid. Relanderi sõnul pole viivisenõudel alust.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.