Regionaalminister Siim Valmar Kiisleri sõnul tuleb tõsiselt kaaluda, kas sularaha kättesaadavust ehk pangaautomaatide olemasolu nõuda seadusega, kuna alati internetipangast ei piisa.
Kiisler kommenteeris Swedbanki automaadi sulgemist Virtsus, et praegu otsustab pangaautomaadi pidamise või selle kinnipanemise üle pank, kes teeb oma otsused lähtuvalt matemaatikast – kas tasub ära või ei.
Minister sõnas Delfile, et ühel hetkel tuleb tõsiselt arutada, kas sularaha kättesaadavuse osas saab lähtuda vaid pankade ärilistest kaalutlustest või on tegu teenusega, mis peaks olema tagatud kõigis piirkondades ning mille jaoks seadusandjal tuleks nõuded välja töötada.
Sularahaautomaadi vajalikkust tajuvad ka omavalitsused, näiteks Saaremaal on kolm valda võtnud automaadi päästmiseks osa selle ülalpidamise kuludest enda kanda. "Tegelikult ju maapiirkondades kõiki asju pangakaardi ja internetiga korda ajada ei saa, olgu selleks siis kas või bussipileti ostmine," märkis Kiisler.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Tartu Ülikooli majandusprofessor Raul Eamets pakkus vahetult enne euroga liitumist 2010. aasta lõpus välja idee uueks Tiigrihüppeks – muuta Eesti sularahavabaks –, võeti see vastu nii toetusavalduste kui ka kriitika saatel.
2008. aastal puhkenud kriisi keerises kaotas riik 2009. aasta veebruarist pensionide tasuta kojukande. See puudutas ligi 100 000 pensionäri ning seeläbi hoiti kokku üle 26 miljoni krooni ehk 1,7 miljoni eurot.
Swedbank plaanib tänavu teisaldada 32 pangaautomaati, millest kümnekonna asukohta muudetakse.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.