Kaks suurimat Eesti õlletootjat tegid eelnevalt koostööd, leppides samaaegselt kokku vaadiõlle hinna tõusus, uskus köögiviljakasvatajast ettevõtja Ants Pak.
“Muidugi tegid koostööd. See on selge. Leppisid kokku ja tõstsid, muidu ei saa korraga mõlemad hinda tõsta,” oli mees veendunud. Pak tahtis Äripäevale rõhutada, et tootjahinnast ei sõltu letihind.
“Tootja paneb natuke juurde, aga lett paneb selle võrra veel rohkem juurde. Ise olen köögivilja müüja, me tean seda,” rääkis Pak. “Tootjahind Eesti Vabariigis on köömes selle kõrval, mis on letihind. Tootja saab sellest kätte ühe kolmandiku,” jätkas ta.Samuti nentis Pak, et pubides on õllehind üldse väga kõrge. “Kes see Eesti pubis õlut joob? See peab olema püstirikas. Kuskil maailmas ei ole selliseid hindu kui Eesti pubides,” oli Pak nõutu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saku ja A. Le Coq on aktsiisitõusu varjus oluliselt suurendanud vaadiõlle väljamüügihinda põhibrändidel justkui kokkulepitult sama summa võrra.
Kui A. Le Coq ja Saku Õlletehas oleksid omavahel vaadiõlle liitrihinnas kokku leppinud, oleksid nad kindlasti erinevad hinnad pannud, et välistada kartellikahtlustust, uskus looma- ja taimekasvatusega tegelev Tartu Agro juht Aavo Mölder.
Et rahvusvaheliste kontsernide Eesti tütarettevõtted A. Le Coq ja Saku Õlletehas õllehinnas kokku lepivad, seda Nordic Hotelsi juht Feliks Mägus küll ei usu.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.