Reedel ilmunud Äripäeva dividendide edetabelist jäid napilt välja 13 ettevõtjat, kelle kõigi arvele laekus 2010. aastal omanikutulu 192 000 eurot.
Nendeks ettevõtjateks olid:
Valeri Gridnev, Mihhail Ležnin ja Dmitri DrajevKuulusid ehitusmaterjalide müügiketi Ehituse ABC omanikeringi, mis õnnestus buumi lõpus miljardi krooniga maha müüa.
Vladimir RostovskiTransporditeenuse osutamise ja kinnisvarahaldusega tegeleva firma Monotal Invest suuromanik.
Tiit RahkemaTema firma toob Eestisse Taani ettevõtte Logstor kaugkeskkütte materjale ning nõustab ja koolitab kliente torustike ehitamise alal.
Rein Rajamäe, Olev Pärtel, Maido Volber ja Enn RändVee-, gaasi- ja kanalisatsioonitrasside ehitamisega tegeleva firma Terrat omanikud.
Raivo VareTema on otsustanud investeerida kinnisvarasse. Näitkes investeeris 2010. aastal 22,5 miljonit krooni kinnisvarasse, mille pealt teenis aastaga juba üle miljoni krooni renditulu.
Oleg Fjodorov ja Andrei RabtsevitšTegelevad Narvas tööstuskaupade vahendamisega.
Erti KulbergMitmes riigis tegutsev jalatsikaupmees, müüb Vagabondi jalatseid.
Reedel avaldas Äripäev dividendide TOPi ehk reastas 2010. aastal enim omanikutulu teeninud ettevõtjad. Kokku oli tabelis 197 ettevõtjat. Edetabeli viimasel kohal oli Soomes metallkonstruktsioonide müügiga tegelev Vitali Jaskeläinen, kes teenis omanikutulu 193 000 eurot.
Autor: Raivo Sormunen, Aivar Hundimägi
Seotud lood
Äripäev kirjutab juhtkirjas, et dividendide TOP on hea näide, et ettevõtluses ei pea edukas olema ühtlasi ka suur ja võimas.
Endine automüüja Ralf Õng, kes praegu autofirmadele kinnisvara rendib, ehitas endale 2010. aasta eest firmast välja võetud omanikutulu eest maja.
Veidi üle miljoni euro väljavõetud omanikutulu ootab alles investeerimist, rääkis Kiviõli Keemiatööstuse üks omanikke 2010. aasta kohta.
Suurhaiglatele meditsiiniseadmeid müüv Marko Kalle võttis 2010. aasta eest üle poole miljoni euro omanikutulu välja.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.