IMF kärpis Läti selle aasta majanduskasvu väljavaadet, prognoosides, et Läti SKP kasvab tänavu 1,5%, kuna euroala võlakriis vähendab nõudlust Läti ekspordi järele, vahendas agentuur Bloomberg.
„Kahjuks on ebakindlus euroalal osutunud suuremaks kui me arvasime,“ ütles IMFi missiooni liige Magnus Saxegaard täna avalikustatud raportis.
IMFi varasem prognoos läinud aasta novembrist oli 2,5%-ne SKP kasv 2012. aastal.
Läti, mis lõpetas ELi ja IMFi abiprogrammi läinud aasta detsembris, on eesmärgiks seadnud kärpida eelarvedefitsiit tänavu 2,5%-le SKPst ning aastast 2014 käibele võtta euro.
Abilaenu saamisest 2008. a lõpus on Läti valitsus kulusid kärpinud ja makse tõstnud kokku ca 15% ulatuses SKPst.
Läti keskpank kärpis läinud kuul Läti tänavuse kasvuprognoosi 1,3%-le. Kommertspangad Nordea ja Citadele prognoosivad 1% suurust SKP kasvu. Valitsuse prognoos püsib 2,5% tasemel.
Läti 2012. aasta eelarves on vähe struktuurireforme, peamiselt on mindud igalt poolt veidi kärpimise teed, rehkendatud suuremate laekumistega majanduse halli tsooni vähenemisest ning visandatud ühekordseid meetmeid defitsiidi vähendamiseks, nendib IMFi raport.
Inflatsiooni prognoosib IMF Lätis tänavu 2,1%. Riigi võlakoorem on alla 50% SKPst.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvaheline finantsabiprogramm mõjus Lätile positivselt, kirjutab Riia Stradinshi ülikooli lektor Veiko Spolitis. Praegune stabiilsus on aga näiline, sest sõltub suuresti olukorrast välisturgudel ning praeguse valitsuskoalitsiooni suutlikkusest alustatud reformid lõpuni viia.
Läti keskpank kärpis eile Läti tänavuse kasvuprognoosi varasemalt 2,5 protsendilt 1,3%-le.
Läti SKP kasvas läinud aasta viimases kvartalis eelnenud kvartalitega võrreldes kõige aeglasemas tempos.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.