Kui veel kolmapäeval toimus Tallinna börsil metsik tõus, siis eile see veidi taltus. Kolmapäeval oli Tallina börsi tõus europõhiselt alates jaanuari lõpust maailma suurim, eile andis ta juhtohja Austria börsiindeksile.
"Tallinna börsiindeks on aasta algusest tõusnud 13,2%, kuid suure osa sellest liikumisest annab viimase kahe päeva tõus," ütles eile LHV vanemanalüütik Kristo Oidermaa. "Kohaliku aktsiaturu äkilised, ühe-kahepäevased üles-alla liikumised on peamiselt põhjustatud madalast likviidsusest. Väikesel, ebalikviidsel ning negatiivsest sentimendist mõjutatud turul piisab väikesest positiivsest meeleolumuutusest, et äkiline tõus kaasa tuua. Seetõttu ei tasu veel uue börsitõusu ootuses eufooriasse sattuda," rääkis ta.
Swedbanki maakler Andres Suimets ütles, et meie turuga tuttavamatele investoritele pole selline OMXT käitumine üllatus. "Ikka on liikumised olnud suured ja kiired. Nii ka seekord, vaadates maailma aktsiaturgude tootlusi ja eriti kiigates Ida-Euroopa indeksite poole, kus näiteks Poola ja Tšehhi on üleval 12%, siis oli meie terve jaanuarikuu paigalseis sisuliselt 550–560 punktide vahemikus pigem kummaline,“ kommenteeris ta.
"Edasine sõltub globaalsetest arengutest, möödunud kuul välja öeldud 25% tõusu prognoos selleks aastaks tundub meile jätkuvalt põhjendatud, seega tõusuruumi näeme veel," ütles Suimets.
East Capitali Balti aktsiafondi juhtimisega tegeleva Aivaras Abromaviciuse sõnul pole ta näinud tugevat raha sissevoolu Balti fondi. Suurem osa Ida-Euroopa aktsiaturge tõusid jaanuaris kümne ja kahekümne protsendi vahel ning Eesti lihtsalt lohiseb neil sabas.
Loe pikemalt tänasest
Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Fazer Eesti juhatuse liikme Kristjan Kongo sõnul jälgib ta Tallinna börsi ja seda osaliselt oma huvides.
Wolf Groupi tütarettevõtte Krimelte Tempsi OÜ juht Tiit Arro ei jälgi Tallinna börsi juba aastaid ning pöörab tähelepanu toorainebörsile.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.