Euroala rahandusministrid arutavad Kreekaga seonduvat homme telekonverentsi vahendusel, teatas eurogrupi juht Jean-Claude Juncker e-kirja vahendusel tehtud avalduses.
Junckeri sõnul tuleb nii Kreekal kui troikal (Euroopa Keskpanga, Euroopa Komisjoni ja IMFi ekspertidest koosnev töögrupp - toim.) lahendada veel rida tehnilisi küsimusi. Põhjusena, miks algselt homseks kavandatud kohtumine ära jääb, nimetas Juncker ka poliitilise kinnituse puudumist Kreeka liidritelt, et uue abipaketi ranged tingimused täidetakse, vahendas agentuur Bloomberg.
Ministrite järgmine korraline kohtumine on tuleva nädala esmaspäeval.
Viivitusega kasvab Kreeka järsu pankroti risk. Ühtlasi viitab see Kreeka abistajate seas kasvavatele kõhklustele ja erimeelsustele Kreeka abistamise osas.
Täna avaldatud statistika järgi oli Kreeka majandus läinud aasta lõpus arvatust sügavamas languses. See lisab survet Kreeka valitsusele, mis on korraga silmitsi kodus ägenevate protestimeeleavalduste ning suureneva välissurvega täiendavateks kärbeteks, et kindlustada riigile uus 130 mld euro suurune abipakett.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA börsid lõpetasid kauplemispäeva nulli lähedal peale viimase minuti uudist, et Kreeka konservatiivide juhid teatavad kolmapäeval võlakohustustest laenuandjatele. Enne seda kauplesid börsid miinuses.
Märatsevad meeleavaldajad süütasid pühapäeval Ateena kesklinnas hooneid ja ründasid politseinikke ajal, mil Kreeka parlament valmistus heaks kiitma uusi valusaid kärpemeetmeid riigi pankroti vältimiseks.
Kreeka sisemajanduse kogutoodang (SKP) vähenes neljandas kvartalis aastaga 7%. Kolmanda kvartali SKP langus oli 5 protsenti, selgub Kreeka statistikaameti ELSTAT andmetest.
Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble ütles, et Euroopa on praegu Kreeka võimalikuks pankrotiks paremini valmis.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.