Maardu korteriühistu juhatuse liige Veera Jänese sõnul elab Aleksei Dressen alaliselt nende majas. Ta ei suutnud uskuda, et nii rahulikule inimesele esitati riigireetmise kahtlustus.
„Riigi reetmises?“ imestas Jänes. Tema sõnul ei ole täna ega lähipäevadel keegi käinud Dresseni korterit läbi otsimas.
Jänes kirjeldas, et Dressen on väga rahulik inimene. „Ma küll ei ole kursis, aga ma ei usu seda. Ma olen väga üllatunud, kuidagi väga kahtlane,“ lausus Jänes.
Jänes lisas, et korteriühistul ei ole Dresseniga kunagi probleeme olnud. „Ta on normaalne inimene, ei saa midagi halba öelda, joodik ta ei olnud, kurjategija ka mitte,“ märkis korteriühistu juht.
Jänese sõnul elas Aleksei Dressen korteris naisega ja vist olid ka lapsed. Naise nime ei osanud ta öelda, sest ei ole igapäevaselt selle perega suhelnud. „Meie korterielamus elavad positiivsed inimesed,“ märkis ta.
Seotud lood
Venemaal spionaaži eest süüdi mõistetud kapo töötaja Eston Kohver vahetati Eestis riigireetmise eest süüdi mõistetud endise kapo ohvitseri Aleksei Dresseni vastu, teatas täna FSB pressibüroo.
Dressen on tööalaselt kokku puutunud süüdi mõistetud riigireeturi Herman Simmiga.
Antud juhtumi näol on tegemist Venemaa õõnestustegevuse järjekordse näitega, mille eest ei ole kahjuks kaitstud ka maailma suurriigid, kommenteeris siseminister Ken-Marti Vaher kapo töötajale Aleksei Dressenile esitatud riigireetmise kahtlustust.
Julgeolekunõunik Eerik-Niiles Krossi sõnul on Aleksei Dresseni tabamine võrreldes Herman Simmi juhtumiga kaitsepolitseile nagu küpsuseksam, sest töö tõttu riigisaladusele ligipääseva spiooni tabamine on väga raske, vahendasid ERR Uudised.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.