Riigikogu keskfraktsiooni liige ja endine siseminister Kalle Laanet arvab, et riigireetmise riskid jäävad Eestis alati üles, kuid neid saab leevendada vaadates üle julgeolekutöötajate palgad, töökliima ja motiveeritus.
"Ma arvan, et 100 protsenti kindlustatud ei ole ükski asutus. Need riskid ja ohud on alati üleval," ütles Laanet
ERR-i uudisteportaalile.Laaneti hinnangul on erinevatest järelevalvemeetmetest olulisem julgeoleku sektorisse tööle võetavate inimeste valik. "Nad peavad olema motiveeritud, neil peab olema piisav sissetulek, et piltlikult öeldes makstakse kinni nende lojaalsus," lausus Laanet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Dressen on tööalaselt kokku puutunud süüdi mõistetud riigireeturi Herman Simmiga.
Antud juhtumi näol on tegemist Venemaa õõnestustegevuse järjekordse näitega, mille eest ei ole kahjuks kaitstud ka maailma suurriigid, kommenteeris siseminister Ken-Marti Vaher kapo töötajale Aleksei Dressenile esitatud riigireetmise kahtlustust.
Julgeolekunõunik Eerik-Niiles Krossi sõnul on Aleksei Dresseni tabamine võrreldes Herman Simmi juhtumiga kaitsepolitseile nagu küpsuseksam, sest töö tõttu riigisaladusele ligipääseva spiooni tabamine on väga raske, vahendasid ERR Uudised.
Kaitsepolitseiameti (KAPO) peadirektori Raivo Aegi sõnul tegi täna riigireetmise kahtlustuse saanud KAPO juhtivspetsialist Aleksei Dressner Venemaaga koostööd aastaid.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.