Ametiühingud korraldavad järgmisel nädalal rea aktsioone, mille eesmärk on protestida kollektiivlepingu seaduse ühepoolse muutmise vastu valitsuse poolt, samuti julgustada ja toetada õpetajate streiki.
Ametiühingute Keskliidu streigilaine toimub 5.-9. märtsini, kavandatakse meeleavaldusi töökohtadel ning mitmes linnas. Valmisolekut aktiivselt kaasa lüüa on kinnitanud transpordi, raudteelaste, energeetikute, kaevurite, meremeeste ametiühing.
Alates tänasest hakkab transpordi ametiühing koostöös raudteelaste ametiühinguga oma liikmeid streigiks ette valmistama, korraldades ühepäevaseid aktsioonikoolitusi Eesti suuremates linnades, edastas Delfi. Näiteks toimub täna aktsioonikoolitus Pärnus, homme Tallinnas, kolmapäeval Narvas ja neljapäeval Tartus.
Transpordi Ametiühingu esimehe Peep Petersoni sõnul plaanib transpordi ametiühing praegu väljaastumisi kokku üheksas Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Haapsalus, Kuressaares, Rakveres, Paides ja Võrus ning need sisaldavad nii ühepäevaseid toetusstreike kui ka pikette.
Seotud lood
Kõige pikemalt plaanivad järgmisel nädalal streikida haridustöötajad, 7.–9. märtsini toimuvast streigist võtab osa umbes 12 000 õpetajat.
Transpordi Ametiühing ja Autoettevõtete Liit alustasid läbirääkimisi uue palgakokkuleppe sõlmimiseks siseriiklikus autoveosektoris, millega soovitakse ühtlustada autojuhtide palgataset, teatasid ühendused.
Eks nurinat ja rahulolematuid töötajaid on aeg-ajalt ikka, aga praeguses olukorras inimestel küll mingit streigiplaani ei ole, ütles ASi Kunda Nordic Tsement tegevdirektor Meelis Einstein.
Kõige laiemas mõttes öelduna – tagame töötajate rahulolu, vastas ASi Kalev Chocolate Factory tegevdirektor Kaido Kaare päevaküsimusele: mida te teete selleks, et teie töötajad ei streigiks.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.