Peaminister Andrus Ansip esitas eile valitsusliidu kohtumisel ettepaneku langetada tulevast aastast töötuskindlustuse makset 4,2 protsendilt kolmele.
Tööandjate keskliidu juhi Tarmo Kriisi sõnul on ettepanek igati tervitatav. “Rääkisime töötuskindlustusmakse langetamisest kolmele protsendile juba sügisel, nii et meile on see uudis ootuspärane,” ütles Kriis. “Igal juhul on tegemist valitsuse hea algatusega.”
Eelmise aasta lõpul lahkusid tööandjate ja ametiühingute esindajad töötukassa nõukogust protestiks valitsuse jõupoliitikale, millega valitsus jättis kinnitamata nõukogu pakutud töötuskindlustuse maksemäärad. Sügisel töötukassa nõukogus arutusel olnud töötuskindlustusmakse langetamine jaotas kolme osapoole hääled 4:2, kusjuures tööandjate ja ametiühingute esindajad pooldasid makselangetamist.
Tööandjate keskliit kujundab tänase uudise valguses ametliku seisukoha homme. Tööandjatel on Kriisi sõnul läbirääkimiste valmidus olemas. „Oluline on mitte takerduda juriidikasse, vaid kuulata ära teine osapool. Igal juhul on halb, kui konflikt säilib.”
Millal maksuvähendamine töötukassa nõukogus uuesti arutusele tuleb, on praegu raske öelda, sest ametiühingutel on päevakorral hoopis teine teema, üleriigiline õpetajate streik. “Ootame ära, kuidas lõpeb vaidlus ametiühingute ja riigi vahel ja siis saame ka oma teemaga edasi minna,” arvas Kriis ja lisas, et tal isiklikult puudub usk, et konflikt lähiajal laheneb.
Autor: 1185-aripaev
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip esitas eilsel valitsusliidu eestseisuse kohtumisel konkreetse ettepaneku 2013. aastast alates töötuskindlustuse makse määra alandamiseks 4,2 protsendilt kolmele protsendile.
Peaminister Andrus Ansip esitas eile valitsusliidu kohtumisel ettepaneku langetada tulevast aastast töötuskindlustuse makset 4,2 protsendilt kolmele.
Peaminister Ansipi teade, et töötuskindlustusmakse alaneb 1. jaanuarist 2013 kolmele protsendile, sai tänastes uudistes tublisti ruumi ja ilmus nähtavatel kohtadel, ent uudisväärtust sel tegelikult ei ole.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.