Kohtulahendeid sirvides võib jääda ekslik mulje, et Eesti haiglad ei maksa pea kunagi oma ravivigade eest valuraha, tegelikkuses eelistavad nad maksta hüvitisi hoopis silmast silma kohtumistel sündinud kohtuväliste kokkulepete kaudu.
Postimehega vestelnud ja tundmatuks jääda soovinud arstide väitel kardavad haiglad praegusest kohtust märksa enam ajakirjandust. Ilmselgete ravivigade kohtussejõudmine tooks Eestisse ameerikaliku praktika, seal viib iga vale skalpellitõmme suurte, meedia tähelepanu keskmes olevate ja ette kaotatud protsessideni.
Ida-Tallinna keskhaigla on maksnud aastatel 2002–2011 kokku viiel korral kompensatsiooni, mis on seotud ravi tulemustega või õige ravi puudumisega, neist suurim oli 4800 eurot ehk vanas rahas 75 000 krooni.
Põhja-Eesti regionaalhaigla esitatud andmete kohaselt on nad aastatel 2006–2010 maksnud valuraha neli korda, neist suurim oli 1600 eurot.
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.