Hiina teatas rekordilisest veebruari kaubandusdefitsiidist, mis ulatus 31,5 miljardi dollarini. Põhjuseks on nõrk eksport, mis kukkus ühe kuuga 23,6 protsenti, vahendab Businessinsider.com.
Hiina veebruari kaubandusdefitsiit oli rekordiline 31,5 miljardit dollarit, varasem rekord ulatus 7,9 miljardi dollarini. Võrreldes jaanuariga, langes veebruaris eksport 23,6 protsenti. 2011. aasta veebruariga võrreldes tõusis eksport 18,4%. Import kasvas aastaga 39,6%.
„Eksport ei pruugi olla hirmuäratav, kuid see pole ka tugev,” ütles BNP Paribas analüütik Ken Peng. „Pekingi tähtsus investeeringute toetamisel järgnevate perioodide jooksul on oluline.”
Analüütikute hinnangul näitab suurenenud kaubandusdefitsiit sügavamaid probleeme Hiina majanduses. Hiinal on ekspordile orienteeritud majandus, kuid globaalse majanduse tempo jääb tagasihoidlikuks. Mitmete toorainete hinnad, mida maailma suuruselt teine majandus vajab oma kasvuks, on aga tõusnud.
Seotud lood
Hiina alandas aastase majanduskasvu eesmärgi 7,5%ni, andes märku, et riigijuhid üritavad vähendada ekspordist sõltumist ja suurendada sisemaist tarbimist. Varasem 8%ne majanduskasvu eesmärk oli seatud 2005. aastal.
Sisustuskaupade ettevõtte SHISHI ühe omaniku Mart Haberi sõnul on Hiinas oodata suuremat hinnatõusu.
Optikainstrumente ja fotoseadmeid tootva ettevõtte LCDVF OÜ omaniku ja juhi Tõnis Liivamäe sõnul kallineb Hiina turg jooksusammul.
Hiina inflatsioon on aeglustunud oodatust enam, andes sellega valitsusele võimaluse ergutada investeeringute ja ekspordinõudluse vähenemisest hoogu maha võtvat majandust.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.