Kui riigikohus otsustab õiguskantsleri taotlusel, et Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) alusleping on vastuolus Eesti põhiseadusega, võib Eesti kõige mustema stsenaariumi järgi ESM-ist välja jääda, ütles riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.
Rõivas ei soovinud sel teemal intervjuus Vikerraadiole pikalt spekuleerida, kuid märkis, et ESM saab tõepoolest jõustuda ka ilma Eestita, vahendab
ERR."Nagu eurotsooni kuulumine on soodne, siis jääda kõrvale ühest eurotsooni olulisest instantsist, ei ole kuidagi soodne valik," ütleb Rõivas. Ta usub siiski võimalusse, et riigikohus ei leia vastuolu põhiseadusega, sest võimalikke ohte maandab asjaolu, et ESM-i erakorralised otsused tehakse eraldi loodud allfondi arvelt.
Autor: 1185-aripaev
Seotud lood
Indrek Teder on seisukohal, et Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu säte, mis võimaldab erandjuhtudel teha otsuseid stabiilsusmehhanismi liikmesriikidele finantstoetuse andmise kohta nn kiirmenetluse korras riikide 85%-lise häälteenamusega, on vastuolus põhiseadusega.
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul suutis Eesti sel nädalal eurogrupi kohtumisel negatiivselt üllatada Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) teemaga.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.