Harku vallavanema Kaupo Rätsepa allkirjaga on kolmveerand sajandiks salastatud valla teenistujatele määratud puhkusetoetuse ja preemia käskkirjad.
Revisjonikomisjon leidis, et IRLi liikmest vallavanem on endale puhkusetoetuse ja preemia maksmisega otsustanud volikogu pädevusse kuuluvaid asju.
Komisjoni esimehe Ain Kabali sõnul ei ole vallavanem käitunud seaduste kohaselt. Ehkki 2007. aastast pärineva volikogu määrusega on vallavanemale antud volitus endale preemiate ja toetuste määramiseks, kuulub kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse (KOKS) järgi vallavanemale või linnapeale ja palgalistele valitsusliikmetele töötasu määramine siiski volikogu ainupädevusse ja seda ei saa edasi delegeerida.
Kuna puhkusel viibiva vallavanemaga ei õnnestunud ühendust saada, vahendas valla kommunikatsioonispetsialist vallavalitsuse seisukohta, mille järgi on Rätsepp tegutsenud volikogu antud volituste piires, kuid volikogu on neid volitusi andes käitunud seadusevastaselt ja poleks pidanud vallavanemale sellist õigust andma.
Endise reformierakondlasest vallavanema, praeguse volikogu opositsiooni liikme Ott Kasuri sõnul on see kellegi tegemata töö, kui valla õigusakt on KOKSiga vastuolus.
Kasuri sõnul on aga raha maksmisel piinlikke momente veelgi, sest vallavanem on määranud puhkusetoetuseid ja preemiad ka oma lähikondsetele.
Pikemalt loe tänasest Äripäevast.
Seotud lood
MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Asso Prii leiab, et Eestis salastatakse üldse liiga palju ning reageeritakse palgainfole üle.
Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo alustas väärteomenetlust, selgitamaks, kas IRLi liikmest Harku vallavanema Kaupo Rätsepa poolt iseendale ja lähisugulasele puhkusetoetuste ja preemiate maksmisel oli tegemist huvide konfliktiga.
Harku vallavalitsuse hinnangul puudub Äripäeval õiguslik alus avalikustada 75 aastaks salastatud Harku vallavalitsuse käskkirju.
Ministeeriumid, erinevad riigiasutused, kohalikud omavalitsused salastavad dokumente liiga kergekäeliselt. Viimase nädala jooksul on Äripäev toonud avalikkuse ette kaks juhtumit, kus ametnikud on liiga agaralt kasutanud AK templit ehk muutnud dokumendid salajaseks.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.