Teenistusliku järelevalve kohaselt peavad Genfi suusatama ja autonäitusele reisinud maanteeameti juhid ametile hüvitama põhjendamatud lähetuskulud.
Nii Tamur Tsäkko kui kaks ameti peadirektori asetäitjat peavad igaüks maksma riigile tagasi 1507 eurot ja 47 senti. Kaks ülejäänud ametnikku peavad riigile hüvitama mõnevõrra rohkem, selgub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) teatest. Samuti tuleb Genfis viibitud periood lugeda mitte lähetuses, vaid puhkusel olnud ajaks ja teha vastavad ümberarvestused nende töötasus.
"Puhkuse- ning tööaja segamini ajamine ja tarbetult tehtud lähetuskulud ei ole aktsepteeritavad," ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. "Minu otsuse aluseks on ministeeriumi siseaudiitori töö järeldus, et raha kasutati ebaotstarbekalt ja kõik viis Šveitsis viibinud ametnikku peavad oma lähetuskulud riigile tagasi maksma."
MKM viib edaspidi maanteeametis läbi põhjaliku auditi viimaste aastate lähetuste kohta ja ühtlustab kogu valitsemisala allasutuste lähetuste korda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maanteeamet maksab 7000 eurot numbri kohta oma ajakirja uuele peatoimetajale, kes on ameti ekstöötaja.
Teenistusliku järelevalve tulemuste põhjal vabastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts täna ametist maanteeameti peadirektori Tamur Tsäkko ning nimetas ajutiselt tema asemel Erkki Raasukese.
Kõik viis Genfis käinud maanteeametnikku pidid lähetusdokumentide järgi osalema ÜRO üritusel, kuid tegelikult osales seal vaid kaks ametnikku.
Tsäkko ütles intervjuus Äripäevale, et soovib Erkki Raasukesele tema ajutise mantlipärijana edu ja et lihtne Raasukesel ses ametis olema ei saa.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.