Hispaania majandusolukord on väga raske ning fookuses on eelarvedefitsiit, kuid mingit abipaketti Hispaania ei vaja, ütles Hispaania peaminister Mariano Rajoy täna riigi parlamendis.
Ma tahan et see „saaks päevselgeks“, et Hispaania ei vaja abipaketti, tsiteeris peaministrit agentuur Bloomberg.
Rajoy ütles, et eelarvedefitsiit, mis kerkis mullu 8,5%-le SKPst, tekitab „nõiaringi, mis kägistab“ riigi majandust, ning lubas defitsiidi investorite usalduse võitmiseks tänavu 5,3%-le kärpida.
„Nad laenavad sulle, kui nad usuvad, et maksad neile tagasi, kuna su võlakoorem pole liiga kõrge, kuna su majandus kasvab ja loob töökohti ja sul on sissetulekud,“ ütles Rajoy oma valitseva rahvapartei saadikutele. „Meie lähiümbruses on riike, mis seda ei suutnud, ja nüüd on nad olukorras, mis on meile kõigile teada. Hispaaniaga ei ole nii. Ja nii ei lähe Hispaaniaga ka tulevikus.“
„Me oleme näidanud poliitilist tahet riigi ees seisvad väljakutsed ületada,“ ütles Rajoy. „Ja me jätkame samal kursil, kuna me ei saa oma tulevikku maha kanda ja kuna hispaanlased ei andestaks seda meile.“
Hispaania võlakirjade tootlused on noolimas tasemeid, mis sundisid Kreekat, Iirimaad ja Portugali abi paluma. Rajoy püüab investoreid veenda, et suudab vajalikud reformid riigis läbi viia.
„Praegu on meile kõige raskem aeg, kuna peame kõik tooma ohvreid, et parandada minevikus tehtud vigu, ilma et see silmanähtavaid tulemusi annaks,“ ütles Rajoy. „Ajapikku näeme ka tulemusi.“
Euroopa Keskpanga juhatuse liige Benoit Coeure andis täna mõista, et pank võib taaskäivitada võlakirjade tugiostu programmi, et Hispaania laenukulusid leevendada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investorid on taas hakanud muretsema Hispaania võime pärast viia ellu reforme ning hakkama saada võlakoormaga.
Euroopa börsid langesid täna keskmiselt üle 2%, kuna Itaalia ja Hispaania võlakirjade tootlused jätkasid tõusu. Hispaania börs langes 3 aasta madalaimale tasemele.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.