Maksuhalduri valvesilma all kasvas ühes kontrollitud ettevõttes sularaha osakaal käibes 20 protsendilt 60 protsendile.
Aprilli alguses majutus-toitlustusäridele tehtud ettekirjutusi jälgiv ja ümbrikupalkade vastu võitlev maksu- ja tolliamet lubab patustajaist majutus-toitlustusärides veeta ööpäeva ning jälgida iga liigutust.
Näiteks kasvas eelmisel aastal ühes jälgitavas ettevõttes makshalduri pilgu all sularaha osakaal käibest 20% 60 protsendile. Samuti on maksuhalduri eesmärgiks lõpetada olukord, kus teenindusettevõttes on palgal "esimest päeva tööl" või "sugulasi külastama tulnud inimesed".
Keskmine palk majutusäris jääb Eestis vahemikku 353-502, toitlustusäris 332-412 eurot kuus, olles kõrgeim Põhja- ja madalaim Ida-Eestis. Enim töötajaid on Põhja-Eesti ettevõtteil - majutuses 22,4 ja toitlustuses 7,5 - ning madalaim majutuses Lõuna-Eestis (9,4) ja toitlustuses Lääne-Eestis (4,2).
Majutus-toitlustusalal töötab Eestis vastavalt 300 ja 3000 ettevõtet. Maksupettuste tõttu jäi mullu riigil saamata 6,5 mln eurot.
Eilne Äripäev kirjutas, et maksuhaldur võttis luubi alla 2285 väikese ehitusfirma juhti, keda kahtlustatakse töötasu varjamises. Ameti andmeil on kõrge riskiga 2285 ehitusettevõtte juhti, kelle legaalne sissetulek on 371 eurot kuus. Neis firmades on tavaliselt vaid 1-3 töötajat.
“Niisuguse olukorraga ei saa maksuhaldur kuidagi leppida, sest kõrge riskiga ettevõtete juhtidel puudub igasugune muu tulu ja on alust arvata, et nad varjavad oma sissetulekuid. Me alustame nende ettevõtete juhtide kontrollimist, et tagada sektoris õiguskuulekas maksukäitumine,“ teatab MTA kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maksuameti ettepanekul võib Eesti ettevõtjaile laieneda Põhjamaade eeskujul kohustus registreerida uued töötajad maksuametis.
Äsja oma esimest tegevusaastat tähistanud 7000 ruutmeetril laiuv NET Spordihall on Lõuna-Eesti elanike seas kiiresti populaarsust kogunud, pakkudes erinevaid võimalusi peamiselt võrgu- ja pallialade harrastamiseks.