Tingituna Facebooki esimese päeva kauplemisprobleemidest Nasdaqi börsil, võib sotsiaalvõrgustik kolida New Yorgi börsile, ütlesid kaks asjaga seotud inimest, vahendas CNBC.
Allikate sõnul on mitmed New Yorgi börsi (NYSE) ametnikud teinud Facebookile taolise ettepaneku. NYSE sõnul ei ole selliseid arutelusid toimunud, samuti ei peeta seda praegu asjakohaseks.
Möödunud nädala reedel lükkus Facebooki aktsiatega kauplemine tehniliste probleemide tõttu Nasdaqi börsil 30 minutit edasi. Juhtumit uurivad praegu USA Väärtpaberi järelvalvekomisjon (SEC) ning Ameerika suurim sõltumatu väärtpaberite regulaator FINRA.
Endise Nasdaqi aseesimehe David Wieldi sõnul ei ole ühelt börsilt teisele minek keeruline.
„See pole raske,” ütles Wield. „Mõlemad ettevõtted (NYSE ja Nasdaq) puutuvad taoliste asjadega kogu aeg kokku.”
Wieldi sõnul on praegu väga vähe piiranguid, mis takistaks ettevõtetel börse vahetamast. NYSE-l oli varem reegel, mis tegi firmadel ülemineku keerulisemaks, kuid see kaotati mitu aastat tagasi.
Nasdaq ja Facebook keeldusid asja kommenteerimast.
Seotud lood
Nasdaqi tegevjuht Robert Greifeld saab Facebooki IPO probleemide tõttu sel aastal poole väiksemat boonust, kirjutas CNN Money.
Süüdistamine võib nüüd alata. Läbi aegade ühe enim oodatud börsiletuleku järel 11% kukkunud Facebooki aktsia tähendab seda, et investorid on asunud süüdistama kõiki - alates Morgan Stanleyst kuni Nasdaqi aktsiaturuni.
Facebooki aktsiate avalik esmapakkumine muutis kümneid inimesi ülirikkaks. CNBC arvutas suurimate investorite aktsiate väärtuse peale IPOt.
Reedel tehniliste probleemide tõttu hilinenud Facebooki IPO starti kommenteerides ütles börsijuht, et venimises ja tehingukorralduste valesti täitmistes on süüdi nende kehvasti disainitud IPOde oksjonitarkvara, vahendas Bloomberg.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.