Stora Enso Eesti ASi finantsjuhi Katrin Rasmanni sõnul peaks välismaale tööle minemiseks olema pakutav palk 20-30% praegusest suurem.
"Olen isiklikult mingitel aegadel mõelnud, et võiks välismaale tööle minna, aga ma ei ütleks, et see on valdav eesmärk. Pigem on nii, et finantsvaldkonna inimesed vaatavad oma professionaalseid võimalused siin Eestis, siis millised on võimalused ja pakkumised mujal ning teevad enda jaoks tasakaalustavaid otsuseid," kommenteeris ta.
Finantsvaldkonnas on täiesti olemas võimalused töötada ka kodus ja lähipiirkonnas globaalse vastutusega, asi on natukene paindlikum kui arstide puhul, lisas Rasmann.
Palgast rääkides märkis ta, et kui minna näiteks Londonisse, siis on selge, et palk on oluliselt kõrgem, aga ka kulud on suuremad. "Alati tuleb vaadata tasakaalu," lausus Rasmann.
Juhul, kui ta peaks minema välismaale, siis ootab Rasmann 20-30% kõrgemat netopalka, kui sealt maha arvutada ka kulud. "Vahe, mis mulle kätte jääb, peaks olema märkamisväärselt suurem, et kaaluks üle," nentis ta.
Stora Enso finantsjuht lisas, et finantsvaldkonna inimestel on teine aspekt professionaalsed võimalused, sest Eesti on külaltki väike ning võimalused on piiratud hulgal inimestel.
Väljaande Meditsiinuudised aprillis korraldatud anonüümsele veebiküsitlusele vastanud kolmesajast Eesti arstist pooled kinnitasid, et läheksid parema pakkumise korral välismaale tööle. Et kõrgem palk mõjutab uue põhitöökoha kasuks otsustama, kinnitas enamik küsitletuist (70%). Äripäev uurib täna, kui kõrgema palga eest läheksid spetsialistid välismaale tööle.
Seotud lood
Eesti filmioperaator Kristjan-Jaak Nuudi sõnul ei tehta filmivaldkonnas tööd raha pärast, vaid oluline on huvitav projekt ja selle sisu.
Aprillis korraldatud anonüümsele veebiküsitlusele vastanud kolmesajast Eesti arstist pooled kinnitasid, et läheksid parema pakkumise korral välismaale tööle.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.