Suurbritannias on tekkinud pangandusskandaal seoses pankadevahelise laenuintressi manipuleerimisega. Loosse võib olla segatud rohkem kui üks pank.
Täna teatas Barclaysi juhatuse esimees Marcus Agius enda tagasiastumisest, öeldes, et intressimäära skandaal on panga mainet laastavalt kahjustanud.
Möödunud nädalal trahviti Barclaysi 453 miljoni dollariga, kuna Suurbritannia ja USA regulaatorite hinnangul esitas pank ebatäpseid hinnanguid Libori kohta.
Barclays on tunnistanud, et mõned tema kauplejad püüdsid manipuleerida Liborit, mida kasutatakse 350 triljoni dollari suurusel tuletisinstrumentide ja muude finantstoodete turul hindade võrdluse aluseks.
Reutersi sõnul ähvardab skandaal kaasa kiskuda ka teisi Suurbritannia panku, kuid agentuur ei nimeta konkreetseid nimesid.
Inglismaa Keskpanga juht Mervyn King tegi skandaali tõttu eelmisel nädalal ettepaneku hoogustada põhjalikke pangandusreforme.
Seotud lood
Barclaysi tegevjuht Bob Diamond, kes oli Barclays Capitali asutaja ning kelle nimele saab panna suure osa Barclaysi kasumi kasvust, astub panga ümber tekkinud laenuskandaali tõttu tagasi.
Endine Barclaysi tegevjuht Bob Diamond saab pangast lõpparve, mis on üle 2 miljoni Briti naela (ca 2,5 mln eurot), kuid loobub Libori skandaali tõttu 20 mln naela suurusest boonusest.
Brüssel sekkub Londoni pankadevahelise laenuintressi (Libor) manipuleerimisega seotud skandaali, viies ELi finantsregulatsioonis läbi kapitaalremondi.
USA Föderaalne Energeetika Regulatiivkomisjon (FERC) on kaevanud kohtusse JPMorgani, kuna pank ei ole avalikustanud elektrituru juurdlusega seoses 25 e-kirja, vahendas Bloomberg.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.