Pankrotis kinnisvarafirma Q Vara osanik ning juhatuse liige Jürgen Järvik peab kohtuotsuse järgi maksma Danske Bankile 235 000 euro asemel 60 000.
Harju maakohtu määrusega lõpetati menetlus Danske Banki avalduses Jürgen Järviku pankroti nõudes seoses kompromissi sõlmimisega. Selles tunnistas võlgnik Järvik täielikult ja tingimusteta panga nõuet summas 235 181,51 eurot, millest 181 328,80 eurot moodustas tagastamata laenusumma ning 53 852,71 eurot sissenõutavaks muutunud viivised.
Pooled leppisid kokku, et Järvik tasub Danske Bankile kokku 60 020 eurot, sh 20 000 hiljemalt tänavu 1. augustiks ning ülejäänud 40 020 eurot viie aasta jooksul igakuiste maksetena summas 667 eurot.
Ühtlasi lepiti kokku, et kui Järvik ei täida oma rahalisi kohustusi, võlgneb ta pangale kogusumma 235 181,51 eurot, mida Danske Bankil on õigus koheselt nõuda.
Pärast kompromissilepingus sätestatud 60 020 euro tasumist pangale loeb Danske Bank Jürgen Järviku kohustused täidetuks.
Maakohus määras ajutise halduri Rein Vaiksaare tasuks 2160 eurot, mille maksab Järvik. Muud menetluskulud (sh õigusabikulud) jäid poolte endi kanda ning Järvik ei pea neid pangale hüvitama.
Pooled on kokku leppinud kompromissi kinnitava kohtumääruse suhtes määruskaebuse esitamisest loobumises.
Jürgen Järvik tõusis avaliku huvi keskmesse koos Alo ja Ivo Lillepeaga, sest kuulus Tallinna börsil võlakirju noteerinud Q Vara juhatusse ning omanikeringi.
Seotud lood
DNB Panga pikaaegne juht Hans Pajoma aitas maksuskeemide meistril Jürgen Järvikul saada pangast mitu miljonit eurot, nõustades teda muu hulgas erakirjavahetuses. Ja seda vaatamata sellele, et alles hiljuti oli pank valusalt kõrvetada saanud Järvikuga seotud kinnisvaraäri tõttu.
Pankrotistunud Q Vara võlausaldajatel on lootus tagasi saada 15 000 eurot. Hetkel on suurim vaidluskoht maksegraafik.
Kinnisvaraärimehe Jürgen Järviku ajutise pankrotihalduri Rein Vaiksaare hinnangul on Järvik püsivalt maksejõuetu, sest tema kohustused ületavad vara kolm-neli korda.
Jürgen Järviku pankrot kuulutatakse veel enne sügist välja siis, kui kunagine kinnisvaraärimees Danske Bankiga võla tasumises kokkuleppele ei jõua.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.