Pankrotistunud Q Vara võlausaldajatel on lootus tagasi saada 15 000 eurot. Hetkel on suurim vaidluskoht maksegraafik.
Täna Harju toimus maakohtu päevakorras olnud kohtusitung alusetult saadu pankrotipessa tagastamiseks. Pankrotistunud Q Vara võlausaldajatel on lootus tagasi saada vähemalt 15 000 eurot, sest just sellise summa maksmise ettepaneku tegi tänasel kohtuistungil Alo Lillepea esindaja advokaat Tarvo Lindma. Samas ulatus ettevõtjate võlakoorem 65 mln euroni.
Hagis käsitleti Q Vara ebaseaduslikke dividendide väljamakseid 2008. aasta 6. augustil ja 22. septembril, mida on kokku üle kahe miljoni krooni (umbes 150 000 eurot).
”See sõltub, mis pakkumise kostja teeb, kas kostja on nõus tegema mööndusi. Alati on võimalik kokku leppida. Me ei oska seda prognoosida,” kommenteeris pankrotihaldur Ly Müürsoo küsimust, milline on võimalus, et reaalselt kompromissini jõutakse. ”Praegu ei ole Jürgen Järvik veel pakkumistki jõudnud teha.”
Täna vaidlesid pankrotihaldurid ja Alo Lillepea esindaja maksetingimuste üle. ”Suurim vaidluskoht on maksegraafik,” sõnas Müürsoo. ”Ka selle üle, et kui nad ei maksa, siis kas sellega kaasneb leppetrahv või mitte. Loomulikult kostjale ei meeldi see, et kui nad ei tasu tähtajaks ära, siis kaasneb sellega mingisugune lisasumma.”
Täna kohtusse Ivo Lillepea esindajat ei ilmunud.
Nii Järviku esindaja Piret Pallo kui ka Tarvo Lindma sõnul on Alo Lillepea ja Jüri Järviku seisukoht, et hagejad ei ole tõendanud, et õiguslik alus dividendide maksmiseks puudub.
Seotud lood
Pankrotis Q Vara võlausaldajad võivad tagasi saada 15 000 eurot, selgus kohtus. Ettevõtte võlad ulatusid 65 miljoni euroni.
Täna Harju maakohtu päevakorras olnud kohtusitung alusetult saadu pankrotipessa tagastamiseks lükkus sügisesse, kuna Q Vara endine juht Alo Lillepea püüab pankrotihalduritega kokkuleppet sõlmida.
Pankrotis kinnisvarafirma Q Vara osanik ning juhatuse liige Jürgen Järvik peab kohtuotsuse järgi maksma Danske Bankile 235 000 euro asemel 60 000.
Kinnisvaraärimehe Jürgen Järviku ajutise pankrotihalduri Rein Vaiksaare hinnangul on Järvik püsivalt maksejõuetu, sest tema kohustused ületavad vara kolm-neli korda.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.