ASi Sokotel tegevdirektor Anu Soosaar sõnas, et hotellihinnad küll tõusid kiiresti, ent mõne aasta tagune langus oli veel järsem ja kunagist hinda pole saavutatud.
Eesti on see riik, kus hotellis ööbimise hind on euroala riikide võrdluses teinud läbi kõige järsema tõusu. Soosaar leiab, et sellel on objektiivsed põhjused.
“Eestis tuli –eriti, kui rääkida Tallinnast- ühe aastaga juurde väga palju kapasiteeti: Swissotel, Forum hotel, Tallinki uued hotellid. Sellist aega, kus oleks kahekümneprotsendiline kapasiteeditõus, on väga harva. Lisaks sellele tekkis ülepakkumine, samal aastal nõudlus kukkus ja tuli otsa majanduskriis,” selgitab Soosaar. Tema sõnul kukkusid hinnad, mis mõnel kuul olid saavutanud sajaeurose taseme, viiekümnele eurole.
“See kukkumine oli väga kõva,” nentis Soosaar.
Sinna tasemele, kust kukuti, ei ole Soosaare sõnul Tallinna hotellid siiamaani tagasi jõudnud. “Nüüd on olnud paremad aastad – Tallinn oli kultuuripealinn – nõudlus on kasvanud, see on andnud hotellipidajatele võimaluse ja ka vajaduse hotellihinda tõsta. Aga sinna hinnatasemele ei ole me jõudnud. Olukord turul on täna teine. Ega uued hotellid pole kusagile kadunud,” rääkis Soosaar. Ta leiab, et hinnad on tõusnud oodatult.
Hinnatõus on Soosaare sõnul hea. “Paar aastat tagasi tegid väga paljud hotellid miinust. See kindlasti ei ole hea, kui äritegevus ei tooda tulemust, selle taga kannatavad ka kindlasti mingil määral palgad,” sõnas Soosaar. Tallinnas oli see tase aga Soosaare sõnul väga madal.
“Me räägime, et tõus on kiire olnud, aga kui me mõtleme, et hinnad olid 100 ja kukkusid 50 peale, siis langemine oli veel järsem. Praegu oleme 75 euro peal. Ainult protsentuaalset tõusu ei saa vaadata,” leidis Soosaar.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!