Arstide esindajal on meditsiiniline probleem, ütles Jürgen Ligi riigikogu infotunnis arstide palganõudmisi käsitledes.
"Virisemisest ma räägin arstide esindaja puhul. Vaadake tema olekut, vaadake tema tooni, vaadake, ta käitub alati samamoodi, sõltumata olukorrast ja teemast. See on kindlasti meditsiiniline probleem, aga niimoodi ei lahenda meditsiini probleeme, kui tullakse välja kümnete ja kümnete protsendiliste palganõudmistega. See ei ole mõistlik!", märkis Ligi riigikogu infotunnis.
Rahandusministri sõnavõtule eelnes sotsiaaldemokraat Sven Mikseri küsimus, mis kõlas nii: "kaitse- ja sotsiaalminister, üks teie sõnul ootab raha kuskilt kõrvalt palgatõusuks ja teise haldusalas on sotsiaaltöötajad, kelle õigustatud ootused on jäänud tähelepanuta, ja meditsiinitöötajad, kes suisa virisevat. Miks teie hinnangul on teie kolleegid nendes valdkondades need oodatud vajalikud struktuursed muutused ja jätnud tegemata?"
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Atria Balticu tegevdirektori Olle Hormi kinnitusel toetab ta inimesena arstide palgatõusu, ent see on samas kahe otsaga küsimus.
Eesti tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis sõnas, et ei toeta tervishoiuvaldkonna töötajate streiki.
Sotsiaalminister Hanno Pevkur läks täna haigekassa nõukogu ette pakkumisega saada meditsiinitöötajatele 3-5protsendist palgatõusu lootusega, et arstid loobuvad 1. oktoobrist välja lubatud streigiplaanist.
Kui arstid avalikkuse ees diagoose panema hakkavad, siis peetakse seda ebaprofessionaalsuse tunnuseks.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.